Społeczne sposoby na walkę z rakiem piersi

Objawami żółtaczki u dorosłych jest zabarwienie gałek ocznych

Październik miesiącem różowej książki

Rak piersi jest chorobą, która atakuje wiele kobiet. Ponieważ w walce z chorobą niezbędna jest zarówno profilaktyka, jak i wiedza, rośnie liczba kampanii społecznych które mają pomagać kobietom poznać chorobę i metody walki z nią.

We wszelkiego typu akcjach społecznych biorą udział również znane medialnie osoby, które uporały się, bądź walczą z nowotworem. Pokazuje to, że nowotwór może przytrafić się każdej z kobiet, bez względu na wiek, pochodzenie, osobowość czy status społeczny. Ważne jest, by kobiety wiedziały, że walkę z rakiem można wygrać, by czuły że nie są z tym problemem same. To bardzo pomocne w walce o życie.

Powstające Fundacje, organizują szereg kampanii mających na celu zbieranie funduszy na badania nad chorobą, leczenie czy też akcje informacyjne.

Październik, zwany miesiącem różowej wstążki, jest od lat symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. W tych dniach szczególnie kładzie się nacisk na nagłośnienie problemu, jakim jest nowotwór. Organizowane są marsze, kampanie informacyjne, pogadanki, promowanie badań diagnostycznych. Wszystko to, co może pomóc kobietom uchronić się, bądź podjąć skuteczne działanie.

Panie, które walczą lub mają za sobą leczenie, nierzadko i zabieg mastektomii, tworzą grupy wsparcia Amazonek. Pokazują innym kobietom, że warto walczyć o siebie, że z chorobą można wygrać, ze można dalej żyć normalnie.

Ponieważ nowotwór piersi jest jedną z najgorszych chorób kobiecych, odbierającą w odczuciu kobiet ich „kobiecość”, tak ważne jest wsparcie innych. Pozwala uwierzyć, że rak piersi to nie koniec, że można i trzeba stoczyć niekiedy ciężką batalię, ale można uratować życie.

Profilaktyka jest bardzo ważna i dlatego kładzie się tak duży nacisk na jej promowanie. W naszym kraju każdego roku przybywa chorych, a statystyki są zatrważające. Zapewne wczesne wykrycie choroby, w wielu przypadkach pomogłoby uratować życie.

ARZERRA cena Nie wymagająca leczenia żółtaczka noworodka objawia się żółtawym kolorem skóry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *